۱۲ مورد از آپشن‌های خاص خودرو

دنیای خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و شرکت‌های خودرو سازی روز به روز در حال ارتقاء محصولات خود و سعی می‌کنند آسایش بیشتری را برای مالکان محصولات خود به ارمغان آورند. آپشن‌ها نقاط قوت محصولات به حساب می‌آید و هر آپشن ویژگی خاصی به محصول می‌افزاید.

۱ – مکان یاب GPS

این آپشن یکی از معروف‌ترین آپشن‌ها برای همه افراد می‌باشد و اکثر افراد با طرز کار این آپشن آشنایی کامل دارند ولی این آپشن یکی از بهترین آپشن‌های خودرو دسته بندی می‌شود و طرز کار آن به این گونه است که نقشه ای در اختیار راننده وسیله نقلیه قرار می‌دهد و راننده به وسیله آن می‌تواند با انتخاب بهترین راه به مقصد خود برسد.

۲ – کنترل پایدار الکتریکی

ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که سر پیچ‌ها احساس کنید خودرو از دست شما خارج شده است و این اتفاق ممکن است حوادث جبران ناپذیری را به وجود آورد شرکت‌های خودرو سازی نیز برای جلوگیری از این اتفاق آپشن کنترل پایداری الکتریکی را در محصولات خود تعبیه نموده اند که به وسیله آن خودرو در هر شرایطی در حالت پایدار به صورت اتوماتیک قرار میگیرد و فرمان پذیری خودرو با مشکل مواجه نخواهد شد.

۳ – کنترل فشار تایر

لاستیک‌های خودرو یکی از حساس‌ترین قطعاتی هستند که در خودرو به کار رفته اند و ممکن است اختلال در آن‌ها ایجاد حادثه نماید. باد لاستیک خودرو نیز یکی از نکاتی است که رانندگان باید به آن توجه به سزایی نمایند، برای این امر شرکت‌های خودرو سازی آپشن کنترل فشار تایر‌ها را در محصولات خود تعبیه نموده اند تا در صورت کم شدن فشار باد لاستیک سریعا به راننده وسیله نقلیه اطلاع داده شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

۴ – سقف‌های متحرک

سقف‌های متحرک نمونه‌های مختلفی دارند که یکی از آپشن‌های دوست داشتنی برای خریداران خودرو محسوب می‌شوند و گویی از داخل خودرو تسلطی بیشتری بر بیرون برای خود فرض می‌کنند این آپشن یکی آپشن و ویژگی آسایشی محسوب می‌شود و این گونه است که سر نشین وسیله نقلیه می‌تواند سقف خودرو را باز نماید و لذت مضاعفی از خودرو خود ببرد.

۵ – کنترل در سراشیبی و سربالایی

این آپشن یکی از کارآمد‌ترین آپشن‌های خودرو به حساب می‌آی.د از طریق این آپشن راننده می‌تواند تسلط و کنترل کامل بر روی وسیله نقلیه خود داشته باشد و از اتفاقات غیر قابل پیش بینی جلوگیری نماید همانطور که از اسم این آپشن مشخص است این آپشن باعث کنترل بهتر خودرو در سر بالایی‌ها و سراشیبی‌ها می‌شود و مانع از کنترل خارج شدن خودرو می‌شود.

۶ – سامانه دید در شب

رانندگی در شب یکی از دشوار‌ترین شکل‌های رانندگی می‌باشد زیرا به دلیل تاریکی دید راننده کم می‌شود و عکس العمل راننده دچار مشکل خواهد شد. با سامانه دید در شب که در خودرو‌ها تعبیه می‌شود راننده دید بهتری نسبت به جاده و عوامل محیطی آن دارد و می‌تواند با تسلط بیشتری بر جاده به رانندگی ادامه دهد و این سامانه خستگی راننده در شب را نیز کاهش می‌دهد.

۷ – حسگر باران

سقف‌های متحرک با توجه به خوبی و لذتی که برای سر نشینان دارند ممکن است دچار مشکل نیز بشوند به این صورت که در صورت باران داخل خودرو خیس شود و حواس راننده پرت شود حسگر‌های باران که بر روی سقف‌های خودرو‌ها به کار گرفته می‌شوند وظیفه ان را دارند که در صورت باران بلافاصله سقف‌های خودرو را بسته و از خیس شدن جلو گیری نمایند .

۸ – پیشگیری از تصادف

ایمنی در وسیله‌های نقلیه یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود و کارخانه‌های خودرو سازی نیز به آن توجه بسیار زیادی دارند شرکت‌های خودرو سازی معروف به همین دلیل یک آپشن کار آمد به خودرو‌های خود افزوده اند و آن آپشن پیشگیری از تصادف است که قبل از تصادف به راننده خبر می‌دهد و خودرو را متوقف می‌کند و از تصادف جلوگیری خواهد کرد.

۹ – کروز کنترل

رانندگی در بلند مدت کار خسته کننده ای است و اغلب پای رانندگان وسایل نقلیه خسته می‌شود و این اتفاق احتمال حادثه را افزایش می‌دهد و به همین دلیل کارخانه‌های زوده اند که به وسیله آن رانندگان می‌توانند حالت رانندگی و سرعت ثابتی را تعیین نمایند و در ادامه خود خودرو با توجه به دستوری که دریافت کرده است ادامه مسیر را ادامه خواهد داد.

۱۰ – استارت بدون کلید:

همیشه حمل کلید و جا ماندن کلید در محلی یکی از مشکلات دارندگان وسایل نقلیه بوده و به همین دلیل کارخانه‌ها برای رفاه حال خریداران خود این آپشن را به خودرو‌های خود افزوده اند که نیاز به همراه داشتن کلید نیست و راننده می‌تواند از۲ الی ۲۵ متری با کلید‌های تعبیه شده درب وسیله نقلیه خود را باز و اقدام به استارت زدن نماید.

۱۱ – صندلی‌های چند حالته

صندلی‌های خودرو یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی خودرو می‌باشند که وظیفه مهمی را برای سرنشینان دارند و راحتی هرچه بیشتر سرنشینان را باید به ارمغان آورند برخی اوقات صندلی‌ها باید تخت خوابی راحت باشند و برخی اوقات محلی برای قرار گرفتن اجسام به همین دلیل شرکت‌های خودرو سازی برای محصولات خود صندلی‌های چند حالته ای قرار داده اند تا رفاه بیشتر حال دارندگان وسایل نقلیه تامین شود.

۱۲ – سیستم‌های ایمنی فعال

ایمنی یکی از مهم‌ترین نکات می‌باشد که باید در هر خودرویی به آن توجه شود شرکت‌های خودرو سازی برای تامین این مورد آپشن‌های بسیار زیادی تولید کرده اند و در وسایل نقلیه خود تعبیه نموده اند که این آپشن‌های شامل تشخیص سرعت وسیله نقلیه جلویی و تشخیص عابر پیاده و …. می‌باشد که ایمنی قابل توجهی برای خودرو ایجاد خواهد کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *