درباره سراتو ۲۰۱۷ بیشتر بدانید

نسخه ۳ام کیا سراتو برای سال ۲۰۱۷ یک فیس لیفت را داشته است تا ظاهری مدرن پیدا نماید.

تجهیزات رفاهی و ایمنی اتومبیل هم نسبت به گذشته بالا رفته است و سراتو به آپشن‌های در قسمت ایمنی فعال تجهیز گشته است که قبل از این در اتومبیل‌های کلاس بالاتر دیده می‌شد.

این اتومبیل در دو بدنه‌ی هاچ بک و سدان عرضه می‌گردد.

برای سال ۲۰۱۷ سراتو مثل قبل در چهار تیپ با اسم‌های S،S پریمیوم،Si و SLi عرضه خواهد گردید.این پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری از نوع بنزینی می‌باشد و قدرت تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت در ۶۲۰۰ دور بر دقیقه و ۱۹۲ نیوتن متر گشتاور را دردور موتور ۴۰۰ دور بر دقیقه دارد.این پیشرانه از استاندارد یورو ۵ بهره مند می‌باشد.این همان پیشرانه ای می‌باشد که در نسخه‌های دیفرانسیل جلوی کیا اسپرتج هم بکار رفته است، ولی در کیا اسپورتج، این پیشرانه دارای حدود ۳۳ اسب بخار قدرت بیشتر می‌باشد.

مصرف بنزین کیا سراتو ۲۰۱۷ هم نسبت به پیش کمتر شده است؛ این کم شدن مصرف بنزین چه در مدل‌های تجهیز شده به جعبه دنده دستی و چه در موارد تجهیز شده به جعبه دنده‌ی خودکار به وجود آمده است. مصرف بنزین ترکیبی کیا سراتو قبلی در مدل ۱٫۸ لیتری ،۷٫۳ تا ۷٫۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده است و در مدل ۲ لیتری هم به میزان ۷٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده است ولی در مدل فیس لیفت شده ، مصرف بنزین ترکیبی به رقم ۷٫۱ لیتر کاهش یافته است.

مصرف S که نسخه پایه‌ی کیا سراتو به شمار می‌آید، به طور استاندارد به جعبه دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی مجهز می‌باشد؛ ولی دیگر تیپ‌ها همه از جعبه دنده‌ی ۶ سرعته‌ی خودکار استفاده می‌نمایند. همه مدل‌ها هم به طور دیفرانسیل جلو می‌باشد.کیا سراتو S به عنوان مدل پایه از تجهیزاتی مثل صندلی‌های پارچه ای، نمایشگر TFT3.5 اینچی، سیستم ورود بدون کلید، بلوتوث، سیستم صوتی با شش عدد بلندگو، سیستم تهویه مطبوع با تنظیم دستی، سنسور پارک عقب، چراغ‌های مه شکن، رینگ‌های ۱۶ اینچی و شش عدد ایربگ بهرهمند می‌باشد.

مدل Sپریمیوم از تجهیزات بیشتری نسبت به S بهره مند می‌باشد که بدین صورت می‌باشد؛ رینگ‌های ۱۶ اینچی آلومینیومی، چراغ‌های خودکار، نمایشگر ۷ اینچی لمسی، سیستم مکان یابی جی پی اس و دوربین عقب. در این نسخه از مواد نرم در داشبورد بهره گرفته شده است تا چهره ای با کیفیت ترو مرغوب‌تر به خودرو عطا شود.

 سراتو SI هم به غیر تجهیزات بالا به امکانات دیگری مثل : سیستم هشدار نقاط کور، سیستم هشدار خروج از خط، سیستم هشدار نزدیک شدن اتومبیل پشتی، استارت دکمه ای، صندلی‌های چرمی، چراغ‌های اصلی کرومی رنگ و آینه‌های تاشو برقی مجهز می‌باشد.

سراتو SLI به عنوان بهترین مدل این اتومبیل از تجهیزاتی مثل رینگ‌های ۱۷ اینچی آلومینیومی، پدال‌های اسپرت آلومینیومی، شیفتر‌های پشت فرمان، سیستم تهویه‌ی مطبوع دو نقطه ای، لامپ‌های روشنایی در روز از نوع LED، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در هشت جهت به صورت برقی، گرمکن صندلی برای سرنشینان جلو، سردکن صندلی برای راننده، چراغ‌های اصلی زنون HID، سیستم هشدار خروج از خط و سیستم هشدار برخورد از جلو بهره مند می‌باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *