خرابکاری پرندگان قاتل رنگ خودرو است؟

می دانستید فضولات پرندگان می‌تواند رنگ خودرو را خراب کند؟ پس اگر با همچین صحنه‌ی دلخراشی مواجه شدید درنگ نکنید!

وقتی خودروی خود را با وسواس خاصی برق می‌اندازید، بر اساس قوانینی ۲ اتفاق ممکن است رخ دهد : ۱) باران می‌بارد، ۲) پرنده ای از آن حوالی عبور می‌کند!  شاید هم فقط لکه ای روی رنگ آن بیافتد!

تا جای ممکن سعی کنید قبل از خشک شدن فضولات حتما آن را پاک کنید، حتی اگر به مرحله‌ی خشک شدن رسیده بود هم تلاش کنید آن را پاک کنید. برای این کار از همان ماده‌ی معمول پاک کردن بدنه‌ی خودرو استفاده کنید و اصلا از ماده‌های لکه بر استفاده نکنید که باعث از بین رفتن رنگ بدنه می‌شوند!

معمولا شامپوهای خودرو دارای موادی هستند که از رنگ بدنه محافظت می‌کنند. پیشنهاد ما این است که بعد از پاک کردن خرابکاری‌های پرندگان، از واکس بدنه استفاده کنید، چرا که همین کار باعث می‌شود برق رنگ حفظ شده و از موقعیت هایی این چنین در آینده پیش گیری می‌کند.

اگر از این خرابکاری‌ها روی پنجره‌ها ریخته شده باشد خیلی کار راحت‌تر است! اسپری شیشه که شامل سرکه هم باشد باعث می‌شود مواد ریخته شده روی شیشه راحت‌تر جدا شوند. روی لاستیک پنجره‌ها هم ممکن است لکه‌های خاکستری به چشم بخورند که این لکه‌ها به کمک پاک کننده‌ی پلاستیک از بین می‌روند.

جالب است بدانید نیتروژن موجود در خرابکاری پرندگان خاصیت خورندگی دارد، خصوصا در مورد رنگ‌های بدنه‌ی خودروهای این روزا که معمولا بر پایه‌ی آب هستند. اگر به موقع برای پاک کردن این موارد اقدام نکنید حتما باید برای رنگ بدنه‌ی خود اقدام کنید!

برای کمرنگ شدن لکه‌های باقی مانده می‌توانید از پولیش استفاده کنید. به غیر از این کیت‌های تعمیر و یا در آخر تماس با یک رنگ کار خوب می‌تواند مشکل شما را حل کند!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *